Wyjątkowy pierwszy taniec…


Pierwszy wspólny taniec weselny powinien być potraktowany przez Parę Młodą jako bardzo ważny punkt programu weselnego. Spotkałam się już, że Pary Młode w ogóle nie przykładały wagi do pierwszego tańca – nie brały lekcji tańca, nie ćwiczyły choreografii, nie wybierały żadnej piosenki (liczyły na pomysł orkiestry), a w trakcie tańca Młodzi przytulali się do siebie i lekko gibali…. Taniec wyglądał nijako, goście często nie byli zainteresowani tym, co dzieje się na parkiecie.
itsabrideslife.com

Otóż moje drogie – często szukacie atrakcji ślubnych, które rzadko kiedy są tanie (czekoladowa fontanna, występ magika itp), a wystarczy trochę popracować nad pierwszym tańcem i atrakcja weselna gwarantowana!!!!
Po pierwsze zachęcam do skorzystania z oferty szkół tańca, które prowadzą specjalne kursy dla narzeczonych. Świetnym rozwiązaniem są indywidualne lekcje tańca (już 4 -6 spotkań zagwarantują, że nawet najbardziej oporni załapią ładny prosty układ).  Tancerze pomogą dobrać nam piosenkę, muzykę – w miarę naszych możliwości tanecznych, ułożą specjalny układ choreograficzny, który wcale nie musi być skomplikowany, a zachwyci gości.
Przed zgłoszeniem się do takiej szkoły warto wybrać kilka piosenek, które mogłyby być grane w trakcie pierwszego tańca. Nie będę tutaj pisać jakie to mogą być piosenki – w internecie jest mnóstwo propozycji, wystarczy poszperać. Potem, po konsultacjach z nauczycielem wybrać już tą właściwą i cały czas ćwiczyć do niej układ.
Warto również skonsultować pierwszy taniec z orkiestrą – zastanowić się, czy chcemy, aby to orkiestra zagrała nam pierwszy taniec, czy też włączyć muzykę z odtwarzacza CD. Często zdarza się, że orkiestra nie ma w repertuarze piosenki, na którą się zdecydowaliśmy – zatem warto rozważyć czy decydujemy się na zmianę piosenki, włączenie piosenki z odtwarzacza, czy też może dać orkiestrze czas do nauczenia się danego utworu. Im wcześniej to skonsultujemy, tym lepiej.
W zależności od układu choreograficznego naszego tańca już w trakcie nauki będziemy wiedzieli, ile potrzebujemy miejsca do tańczenia na sali. Jeżeli nasz układ będzie rozbudowany i będziemy tańczyli np. walca angielskiego niewskazane jest, aby goście robili kółeczko i tańczyli wokół Pary Młodej. Dlatego lepiej będzie, gdy orkiestra poinformuje gości, aby pozostali na swoich miejscach przy stole i dopingowali Młodych w tańcu.
W trakcie naszego pierwszego tańca możemy wykorzystać tuby strzelające konfetti, bańki mydlane – puszczane z automatu albo wybuchowy balon (na zakończenie).
Po takim tańcu goście na pewno śmiało wyruszą w tany 🙂

Możesz również polubić

Jeden komentarz

  1. Anonimowy

    Nie wiem, czy pomysł aby goście podczas pierwszego tańca zostali przy stole jest dobry. Wtedy bardziej interesuje ich co jest na stole niż jak tańczy Para Młoda. Przygotowanie układu choreograficznego uważam za fantastyczny pomysł, też szykujemy taką atrakcję dla naszych gości 🙂

Dodaj komentarz