Targi Ślubne – czy warto iść?


Od kilku lat dużą popularnością w Polsce cieszą się targi ślubne. Organizowane są one w większości miast i to nawet 3 razy w roku (zazwyczaj sezon zimowy listopad, styczeń, luty). Jeżeli mamy zamiar wybrać się na takie targi przepatrzmy wcześniej internet, bo zazwyczaj tam można znaleźć informację o terminie targów w naszym mieście.

Jeżeli już zdecydujemy się iść na targi ślubne zarezerwujmy sobie odpowiednią ilość czasu, nie da się „być” na targach pół godziny. Już od wejścia zostaniemy zasypani ulotkami, karteczkami, reklamówkami firm ślubno – weselnych. Ja zawsze chętnie je zabierałam, aby na spokojnie w domu przejrzeć wszystkie otrzymane oferty. Targi ślubne są dużą pomocą dla Par, które szukają czegoś innego, czegoś nowego. Nie korzystają z firm z polecenia znajomych, szukają czegoś odpowiedniego dla siebie.

Na targach znajdziemy wszystko co dotyczy całej oprawy ślubno – weselnej: oferty sal weselnych, zabytkowych samochodów, limuzyn, oferty fotografów ślubnych, kamerzystów, zespołów muzycznych, DJ-ów, dekoracji ślubnych, florystycznych, zaproszeń ślubnych, sukien ślubnych, dla panów oferta mody męskiej, oferta obrączek, atrakcji ślubnych (fontanny czekoladowe) itp. długo by jeszcze wymieniać.

Pamiętajmy, że dla przedsiębiorców i usługodawców targi ślubne to najlepsza reklama wśród przyszłych Par Młodych. Wszyscy elegancko ubrani, zachwalają swoje produkty, nierzadko komentując produkty konkurencji. Fotografowie ślubni zazwyczaj ze swoim portfolio, staranne piękne albumy, foto książki  zdjęcia pierwsza klasa. Dlatego na targach nie podejmujmy pochopnych decyzji, warto porozmawiać z usługodawcami, podpatrzeć nowe trendy, zebrać ulotki, zapisać kontakty. W domu na spokojnie można wszystko obejrzeć, odwiedzić strony internetowe fotografów, zespołów muzycznych, poczytać opinie. Pamiętam, że koleżanka wybrała własnie fotografa na targach ślubnych, który miał piękne albumy, zachwalał swoje zdjęcia, mówił  że jeździ „po świecie” robić sesje zdjęciowe. Nie zaznaczył tylko, że na 1 dzień podpisuje umowy z trzema Parami, i na jeden ślub jedzie on sam, a na dwa pozostałe wysyła swoich niedouczonych pracowników. A wtedy zdjęcia nie wyglądają już tak pięknie jak te, które znajdowały się w albumie pokazowym.

Dużym plusem targów ślubnych jest to, że czekają na nas dodatkowe zniżki, promocje, konkursy. Jeżeli jesteśmy zdecydowani np. na zakup obrączek rabat w wysokości 30% to duży upust. Organizowane są również konkursy, które również są atrakcją targów.

Pamiętajmy – odwiedzajmy targi z głową, jeśli nie lubimy tłumów warto przyjść rano, kiedy jest najmniej odwiedzających:)

Dodaj komentarz