PUSZKA PEŁNA MIŁOŚCI


„Bardzo wszystkich chcemy prosić, by nam kwiatów nie przynosić…”
Otrzymanie zaproszenia na uroczystość zaślubin bliskich nam osób jest związane z pewnymi zobowiązaniami. Tradycja nakazuje, by goście – nie tylko ci zaproszeni na zabawę weselną, ale również osoby, które planują przyjść wyłącznie na uroczystość w kościele lub urzędzie stanu cywilnego – odpowiednio się przygotowali, przychodząc z życzeniami i drobnym upominkiem. Jaki prezent należy wybrać dla Pary Młodej? Nieodzownym elementem każdej uroczystości wydają się być kwiaty. Coraz rzadziej zdarza się jednak, by rodziny i znajomi obdarowywali Młodych naręczem kolorowych bukietów, które – choćby były najpiękniejsze – przetrwają maksymalnie kilka dni, a później wylądują wśród śmieci. Alternatywą, która w ostatnim czasie przyjęła się bardzo dobrze wśród weselnych trendów, jest dołączanie do ślubnych zaproszeń tekstów w postaci rymowanych wierszyków informujących, jaki podarunek w zamian za kwiaty życzą sobie Młodzi. Do najbardziej popularnych należą z pewnością butelki wina, kupony totolotka oraz książki i gry planszowe. I choć są to oryginalne i ciekawe pomysły, warto zastanowić się, czy własnego ślubu nie wykorzystać jako doskonałą okazję, by pomóc najbardziej potrzebującym? Pomagać warto zawsze, a własny ślub może stać się pretekstem do wywołania uśmiechu na twarzach dzieci. Jak to zrobić?

Puszka Pełna Miłości – warto pomagać!

Taką możliwość daje nam akcja Puszka Pełna Miłości. Jest to projekt stworzony w celu wsparcia podopiecznych Fundacji Gajusz – dzieci z Hospicjum dla Dzieci Opuszczonych. Akcja ma na celu wsparcie wyposażenia i funkcjonowania Pałacu. Pałac to nazwa miejsca, w którym chore i opuszczone dzieci odnajdą dom, opiekę oraz wsparcie. Działalność takiego specjalistycznego ośrodka wymaga ogromnych nakładów finansowych. Potrzebny jest nie tylko zakup sprzętu medycznego, ale i środki na opłacanie pracy opiekunów i specjalistów, zakup leków, artykułów pierwszej potrzeby i wyposażenia. Dzieci, którym pragniemy pomóc, potrzebują domu oraz specjalistycznej opieki medycznej. Opuszczone przez rodziców, nie posiadają bezpiecznego miejsca, w którym mogłyby poczuć się jak w rodzinnym domu i nie były skazane na nieustanne przebywanie w szpitalu.
W odpowiedzi na to zapotrzebowanie powstała Puszka, do której można zebrać datki i następnie przekazać je dzieciom zamieszkującym w Hospicjum. Jest to metalowa skarbonka, do której można zebrać datki na wsparcie Fundacji. Podczas uroczystości ślubnej Młoda Para może na przykład poprosić Świadków o trzymanie Puszek podczas składania życzeń przed kościołem, tak, by przybyli goście mogli wrzucić do nich dowolne kwoty. Puszka Pełna Miłości może również zostać wykorzystana przy różnego rodzajach konkursach i zabawach weselnych. Datki w ten sposób zebrane należy przesyłać wraz z Puszką na adres Fundacji lub dokonać przelewu zebranych środków na konto Fundacji.
Jak zdobyć Puszkę?
Puszkę można zamówić u Partnera Akcji, sklepu internetowego SlubneZakupy.pl. Puszka kosztuje symboliczną złotówkę. Można ją znaleźć na końcu każdej kategorii produktowej w sklepie.
Nie bądź obojętny na los podopiecznych Fundacji! Wejdź na stronę internetową puszkapełnamilosci.pl i dowiedz się, w jaki sposób możesz pomóc. Nawet małe wsparcie przyczyni się do realizacji wielkich celów!
Agnieszka Kulczyńska

zdjęcia: Mat. prasowe: SlubneZakupy.pl; Mat. prasowe: Fundacja Gajusz


Możesz również polubić

Jeden komentarz

  1. Niepoprawna Panna Młoda

    Zdecydowanie warto 🙂

Dodaj komentarz