Jak wybrać księgę gości na ślub?

Księga gości to niezastąpiony element na każdej ceremonii ślubnej. Trzeba go jednak odpowiednio dobrać, tak aby księga wpisała się w motyw przewodni organizowanej uroczystości, spodobała się zaproszonym gościom i była doskonałym wykończeniem wymarzonej ceremonii. W tym przypadku można postawić na kilka różnych propozycji – np. księgę drewnianą lub na płótnie. Jakie są ich najmocniejsze strony i na co warto się zdecydować?

Oryginalne księgi gości weselnych – dzięki nim wesele stanie się legendarne

Absolutnym numerem jeden na każdej uroczystości ślubnej są oryginalne księgi gości weselnych, dzięki którym wesele stanie się po prostu legendarne i przejdzie do historii, jako impreza godna zapamiętania. Dużym zainteresowaniem cieszą się księgi, na których widnieje zdjęcie pary młodej i to właśnie wokół niego zaproszeni goście mogą się podpisywać, zaznaczając przy tym swoją obecność na tej wyjątkowej uroczystości. Oczywiście nie muszą to być zwykłe podpisy, ale również nietuzinkowe życzenia. Kreatywne księgi gości mogą w sobie zawierać różne zdobienia oraz motywy, będąc doskonałą pamiątką dla młodej pary, która będzie do nich wracać myślami przez długie lata.

Księga gości na płótnie – nieszablonowa, ponadczasowa i designerska

Nieco bardziej innowacyjną propozycją są księgi gości na płótnie, które odznaczają się designerskim wyglądem oraz nieszablonowym stylem. Sprawdzą się praktycznie na każdej uroczystości ślubnej, a do tego są ponadczasowe i bardzo nowoczesne. Taka księga może przybierać następujące formy:

  • para w samochodzie,
  • para na rowerze z balonikami,
  • weselne drzewo,
  • para na motocyklu,
  • zakochani.

Księgi goście na płótnie sprawią, że życzenia i wpisy od najbliższych będą jeszcze bardziej wyeksponowane i będą stanowić sentymentalną podróż do najpiękniejszych dni w życiu młodej pary. Nic dziwnego, że pojawiają się na tak wielu ceremoniach. Nowoczesne księgi gości są dostępne w przystępnych cenach, a co najważniejsze posłużą zakochanym przez wiele długich lat. Wiele par uważa, że jest to najcenniejsza forma pamiątki ślubnej i nie ma w tym żadnej przesady.

Drewniane księgi gości – elegancja, solidność i bliskość natury

Alternatywą dla powyższej propozycji są księgi gości na drewnianej desce oraz księgi pod postacią ramy. Szczególną popularnością cieszy się ta pierwsza opcja, która jest nie tylko elegancka, ale też trwała i solidna. Pozwala poczuć bliskość natury, a jednocześnie gwarantuje młodej parze niesamowite doświadczenia. O takiej księdze trudno będzie zapomnieć i bez problemów umieści się ją na honorowym miejscu we własnym mieszkaniu, tak aby każda osoba, która odwiedzi zakochanych mogła ją od razu zobaczyć. Na księdze można oczywiście umieścić imiona i nazwiska młodej pary, inicjały, zdjęcie czy też dobrać kolor napisów i tła. Ostateczna decyzja będzie należała jedynie do zakochanych. To idealne rozwiązanie dla osób, które decydują się na zorganizowanie uroczystości weselnej z motywami kwiatowymi, leśnymi czy też przyrodniczymi, ale też w wersji rustykalnej lub wiejskiej. Drewniana księga gości zaskoczy każdą zaproszoną osobę i będzie stanowić wyjątkową pamiątkę z najlepszego okresu w życiu każdej młodej pary, więc na pewno warto zastanowić się nad jej pozyskaniem.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz