Czym obsypać Młodą Parę?

Zakończeniem ceremonii ślubnej jest Marsz Mendelsona i uroczyste wyjście Pary Młodej z kościoła. Towarzyszy temu zazwyczaj obsypanie Młodych pieniążkami (monety jednogroszówki) lub ryżem… Czym jeszcze można obsypać Parę Młodą aby uzyskać doskonały efekt zwłaszcza do zdjęć?

monety – według tradycji Młodzi powinni zebrać wszystkie monety (najlepiej przygotować dla nich woreczki z organzy), dzięki temu będą mieli zapewniony dostatek i bogactwo. Do zbierania mogą dołączyć świadkowie, dzieci i inni goście.

ryż – jedni chcą być obrzucani ryżem, inni irytują się, że rzucać jedzeniem nie wypada. Dlatego tę kwestię warto przemyśleć przed ślubem i poprosić świadkową o obrzucenie czymś innym.

płatki róż – Para Młoda ślicznie wygląda obrzucana kolorowymi płatkami kwiatów. Jest to jeden z najtańszych  pomysłów, ale za to bardzo efektowny.

konfetti – kolorowe konfetti w różnych kształtach (serduszka, kółeczka), wystrzelone ze specjalnej tuby tworzy fascynujący efekt do zdjęć.

cukierki – w kolorowych złotkach też mogą być dobrym pomyslem, ale należy uważać, aby nie były zbyt ciężkie, aby nikt nie poniósł obrażeń:)

mydlane bańki – należy rozdać gościom parę buteleczek i poprosić ich o dmuchanie baniek w kierunku Pary Młodej.


Kwestię czym obsypać Was jako Młodą Parę ustalcie ze świadkową. Goście zazwyczaj mają przygotowany ryż, monety, ale co jeżeli nie będą mieli? Wiadomo, trzeba się przygotować na wszystkie możliwości. Takie obsypanie Pary Młodej to w większości przypadków spontaniczna akcja, ale nic nie zaszkodzi nam zabezpieczyć się i poprosić świadkową o przygotowanie 2 koszyczków płatkow róż…

Dodaj komentarz