Bukiet ślubny


Wiązanka ślubna stanowi ważny dodatek i piękną ozdobę każdej Panny Młodej. Kwiaty mają niejako „współgrać” z całością. Mają być dopasowane do stroju i nie tylko stroju Panny Młodej. Najważniejsze w bukiecie to rodzaj kwiatów, kolor, kształt wiązanki i ozdoby w bukiecie.
Moim zdaniem fajnie jest, gdy cała oprawa ślubu i wesela ma określony kolor/kolory i pod te kolory wybiera się wszystkie detale. Ale o tym napiszę w innym poście.
Dzisiaj oferta bukietów ślubnych jest naprawdę bogata, salony florystyczne często posiadają albumy bukietów ślubnych, pomocne są rownież strony WWW.
Bukiet powinien być dopasowany do sukienki, dlatego fajnym rozwiązaniem jest pokazanie zdjęcia sukienki florystce, która przygotuje dla nas odpowiedni kształt wiązanki. Doświadczona florystka zwróci także uwagę na naszą figurę, karnację, kolor włosów i na pewno doradzi odpowiedni wybór.
Często wraz z bukietem przygotowywana jest butonierka dla Pana Młodego (ten sam kolor, ten sam kwiat). Jeśli Panna Młoda planuje mieć kwiat wpięty we włosy również radziłabym, aby był on taki sam jak w bukiecie ślubnym.

Możesz również polubić

Jeden komentarz

  1. Anonimowy

    czytam i czytam i ciagle mi malo 😉 polecam bloga z inspircajami florytycznymi tylko na slub: http://groszkiirozeblog.blogspot.com/

Dodaj komentarz