Zabawy weselne – 5 złotych zasad

Obowiązkowym punktem każdego wesela jest organizacja zabaw weselnych. Aby goście byli zadowoleni i dobrze się bawili (nigdy nikogo do niczego nie wolno zmuszać!) wcześniej należy uzgodnić z prowadzącym zabawy (wodzirejem, DJ-em lub z orkiestrą), jakie skecze, tańce, konkursy zostaną przeprowadzone. Są zasady, których bezwarunkowo powinniśmy przestrzegać.

5 złotych zasad organizacji zabaw weselnych:

 1. U jak umiar – powinniśmy zachować zdrowy rozsądek w ilości zorganizowanych zabaw (najczęściej 2 zabawy integracyjne na początku wesela i 2-3 zabawy w czasie oczepin).
 2. O jak oryginalność – zabawy nie powinny być powszechnie wszystkim znane i oklepane – wyszukajmy takich zabaw, przy których goście będą zrywać boki a nie nudzić się jak mopsy.
 3. Ch jak chęć do zabawy – do uczestnictwa w zabawie nie wolno nam nikogo zmuszać, a przede wszystkim nie wolno nam zmuszać gości do picia dużej ilości alkoholu w trakcie zabawy.
 4. Z jak zasady – zasady zabawy powinny być szczegółowo wyjaśnione na początku przez przeprowadzającego zabawę, powinny być jasne i zrozumiale dla uczestników.
 5. D jak dobry smak i gust – unikajmy zabaw, które wywołują nie tylko wśród uczestników, ale
  i wszystkich gości zażenowanie, wstyd, niesmak.  Są to zabawy często (nie)śmieszne, głupie, z podtekstami…
   

Możesz również polubić

Jeden komentarz

 1. Anonimowy

  dawno temu natknolem sie na 10 zasad wyboru zabawy weselnej na stronie slubomania.pl Oni wiedza jak to napisac poniewaz jest tam 75 zabaw czyli maja doswiadczenie
  pozdrawiam i polecam

Dodaj komentarz