Wybór fotografa ślubnego -kilka wskazówek

 
Jedną z ważniejszych osób, która powinna Wam towarzyszyć w dniu ślubu, jest fotograf ślubny. Każdy z nich proponuje inny styl fotografowania. Z każdym będzie inaczej się współpracowało. A co najważniejsze, mają bardzo różnorodne oferty ślubne.

Największym problemem, z jakim spotykają się przyszli małżonkowie, jest porównanie ofert. Fotograficy proponują inną ilość zdjęć, inne wykonanie albumów, różnorodny zakres czasu pracy oraz cenę usługi. Najważniejsze jednak jest to, by przed analizą tych czynników, upewnić się czy styl zdjęć danego fotografa, przypada Wam do gustu. Jest to elementarny czynnik, którym powinniście się kierować.

Kiedy już zdecydowaliście się na kilku fotografów, których zdjęcia Wam się podobają, należy przejść do analizy ofert. Na tym etapie najwygodniejszym ze sposobów jest kontakt mailowy. Proście każdego z nich, o podanie ilości zdjęć jaką oferują, czy wszystkie zdjęcia są obrobione oraz w jakiej formie je otrzymacie. Kolejno pytajcie czy w cenie zawiera się album ślubny lub odbitki. Jaki jest czas pracy fotografa, ewentualnie do której godziny będzie Wam towarzyszył. Oczywiście istotne jest aby na tym etapie, poznać cenę usługi.

Tak zdobyte informacje można już porównać. Może być to oczywiście trudne, ze względu na różnice wynikające w poszczególnych ofertach. Kiedy już wybierzecie, najlepiej umówić się na spotkanie. Pozwoli to Wam na poznanie fotografa. Upewnicie się, że dana osoba spełnia Wasze oczekiwania oraz ustalicie szczegóły współpracy.

Na końcu, warto wspomnieć o istotnej rzeczy. W kontakcie z fotografem proście o przykład pełnego materiału zdjęciowego. Upewnicie się, że zdjęcia z portfolio są porównywalne z tymi, które otrzymacie.
Autorem wskazówek jest fotograf Kamil Rumiński
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Możesz również polubić

Dodaj komentarz