Ślub za granicą, na Wyspie Miłości…

Podobnie jak w innych krajach, coraz więcej polskich par decyduje się na ślub za granicą. Dzięki nieskomplikowanym procedurom prawnym, ciepłemu klimatowi i pięknym krajobrazom można zminimalizować stres związany z przygotowaniami do ślubu i uczynić uroczystość naprawdę wyjątkową.
Ostatnio jednym z najbardziej popularnych miejsc wybieranych na organizację ślubu jest Cypr. Ze względu na nieskomplikowane procedury prawne, ciepły i łagodny klimat, a także piękne scenerie, Cypr jest idealnym miejscem na zawarcie związku małżeńskiego. Jest to niewielka wyspa położona na zetknięciu trzech kontynentów Europy, Afryki i Azji, stanowi jedno z najstarszych dziedzictw kulturowych na świecie. Różnorodność i bogactwo naturalne Cypru stworzyły idealną scenerię dla narodzin Afrodyty. Zgodnie z legendą bogini miłości narodziła się z fal morskich u wybrzeży Pafos. Stąd do dziś Afrodytę, uznaje się za patronkę Cypru, a miejsce to za Wyspę Miłości.
Piękna, słoneczna pogoda, trwająca ponad 340 dni w roku, a także śródziemnomorski klimat, tworzą  wymarzone warunki do zorganizowania ceremonii ślubnych w plenerze m.in. na plaży, podczas rejsu statkiem lub na terenie wybranego hotelu z widokiem na lazurowe morze w otoczeniu najbliższych.
Wiele Par wybiera Cypr, również ze względów finansowych. Szeroki wybór hoteli, przelot trwający niewiele ponad 3 godziny, a także niezwykła gościnność Cypryjczyków sprawiają, że w porównaniu z innymi egzotycznymi krajami, wyspa ta jest bardzo atrakcyjna.

Jednym z najbardziej popularnych kurortów turystycznych wybieranych przez m.in. polskie, angielskie i irlandzkie Pary jest miejscowość Agia Napa. Piękna plaża Nissi Beach wybierana co roku za najpiękniejszą w Europie, przyciąga Pary, które w pięknym otoczeniu hotelowych ogrodów, z widokiem na morze, składają sobie przysięgę małżeńską również w języku polskim.
Dodatkową zaletą organizacji ślubu na Cyprze jest fakt, że ceremonia ślubu kościelnego może być poprowadzona przez polskiego księdza Franciszkanina. Zazwyczaj ceremonie odbywają się w zabytkowym kościele pod wezwaniem Matki Bożej Łaskawej w Larnace.
Nieskomplikowane procedury
Podobnie jak Polska, Cypr jest członkiem Unii Europejskiej stąd procedury związane z uzyskaniem wymaganych dokumentów są proste i dostępne dla wszystkich. Dotyczy to również Polaków mieszkających na stałe zagranicą. Najważniejszym dokumentem jest Zaświadczenie o możliwości prawnej zawarcia związku małżeńskiego za granicą, które można uzyskać w urzędzie stanu cywilnego właściwego dla miejsca zameldowania lub w ambasadzie.
Firma AMS Cyprus Events została założona z myślą o Parach, które chciałyby wziąć ślub na Cyprze. W zależności od potrzeb i oczekiwań zapewniamy szeroki zakres usług w tej dziedzinie. Realizujemy wszystkie niezbędne formalności, dodatkowo zapewniamy świadków podczas ceremonii ślubnych, a także organizujemy ślubne sesje zdjęciowe w najpiękniejszych miejscach na Cyprze. Ze względu na lokalizację biura na Cyprze, jesteśmy w stanie w stanie sprawdzić wszystkie informacje i odpowiedzieć na pytania Par w bardzo szybkim czasie.
Aby Panny Młode poczuły się wyjątkowo i wspaniale, oferujemy usługi kosmetyczne i fryzjerskie wykonywane są przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem i mówiących po polsku.
Anna  Maria Stachura właściciel AMS Cyprus Events & Consulting Ltd
Tel.: +357 99 235 9162 komentarze

  1. Anonimowy

    wow…. taki ślub to marzenie:)

  2. Anonimowy

    Może i fajne, ale ja jestem tradycjonalistką i wolę ślub u siebie…

Dodaj komentarz