Potwierdzenie przybycia na wesele

Prośbę o potwierdzenie przybycia na wesele umieszcza się zazwyczaj na zaproszeniu ślubnym lub jeśli na takim zaproszeniu brakuje miejsca, wkłada się do koperty wraz z zaproszeniem dodatkową karteczkę z tą właśnie prośbą.

Prośba taka powinna być krótka, zwięzła, powinna się w niej znaleźć data do kiedy należy potwierdzić swój udział w weselu oraz  kontakt telefoniczny do obojga Młodych lub do rodziców Młodych.

Wiele Par czasem waha się czy taką prośbę należy umieszczać, czy rodzina nie poczuje się urażona. Jednak należy sobie uzmysłowić, że w dzisiejszych czasach rzadko kiedy na weselu pojawiają się wszyscy zaproszeni goście, dlatego podanie liczby gości w restauracji przed potwierdzeniem może czasem bardzo się różnić, a co za tym idzie koszty też będą inne. Co zrobić jeżeli goście nie potwierdzają swojego przybycia? Nie dają znać czy będą, czy nie będą obecni? Wtedy należy poprosić rodziców, aby to oni przedzwonili i zapytali szanownych gości czy zaszczycą nas swoją obecnością. Wiele osób myśli, że jak nie da potwierdzenia, to nic złego się nie stanie, co jednak gdy pomyśli tak 5 par? A to już przecież 10 osób… Sami zdecydujcie czy chcecie się narażać na takie koszty, które przecież można ominąć.

Najlepiej gdyby prośba została sformułowana w ten sposób:

Uprzejmie prosimy o wcześniejsze potwierdzenie przybycia do dnia …………………………
Anna                  tel…………………………..

Michał               tel…………………………..

Dodaj komentarz