Panna Młoda w piórkach, czyli suknie ślubne i dodatki z piórami. Zankyou Magazine

Vestido de novia con cuerpo de plumas, de Pronovias 2012. Foto: Pronovias
Suknia ślubna z piórami z kolekcji Manuel Mota dla Pronovias 2012. Fot: Pronovias
Trudno mówić tu o jednorocznym trendzie, ponieważ suknie ślubne z piórami projektowane są od wielu lat i dostrzec je możemy w wielu odsłonach. Najlepszym przykładem na stałość tego trendu są projekty marek takich jak: PronoviasJesús Peiró czy Monique Lhuillier, którzy lubują się w sukniach ślubnych zrobionych piórami.
Powyższa suknia zaprojektowana przez Manuel’a Mota skupia uwagę na gorsecie zdobionym białymi piórami. Kreacja wygląda bardzo majestatycznie, ale jednocześnie dziewczęco i romantycznie, dzięki zastosowanym dodatkom.
Pronovias, colección 2012. Foto: Pronovias
Pronovias, kolekcja 2012. Fot: Pronovias
Vestido de novia de Justin Alexander 2012. Foto: Justin Alexander
Suknia ślubna z kolekcji Alexander 2012. Fot: Justin Alexander
Vestido de novia con falda de plumas, de Pronovias 2012. Foto: Pronovias
Suknia ślubna Pronovias 2012. Fot: Pronovias
Pióra ptasie symbolizują wolność i harmonię. Nic więc dziwnego, że kobiety od zawsze lubiły ten element wykorzystywać jako dodatek do swojego wyglądu: na ubraniach, ozdobach włosów czy etnicznych dodatkach. Do dziś amulety przynoszące szczęście zdobione są piórami. Wszystkie te skojarzenia dodają jeszcze większej mistyczności pannie młodej przywdzianej w suknię z piór.
Falda imitando plumas, de Monique Lhuillier 2012. Foto: Monique Lhuillier
Marszczenia imitujące pióra w sukni ślubnej. Kolekcja Monique Lhuillier 2012. Fot: Monique Lhuillier
Lekkość i dziewczęcość piór często wykorzystywana jest do ozdoby krótkich sukienek na ślub. Tutaj także często stosowane są zamienniki, bądź tylko marszczenia materiału, które mają na celu imitować lekkość piór. Co warte zaznaczenia – taka suknia wygląda w tańcu niebywale pięknie i kobieco!
Vestido de novia con plumas, de la colección de otoño de Marchesa. Foto: Marchesa
Krótka suknia ślubna z kolekcji Marchesa. Fot: Marchesa
Krótkie sukienki z piórami z kolekcji (od lewej): Pronovias, Yolan Cris i Rivini
Dla panien młodych, które w dniu swojego wesela nie chcą w całości “obrosnąć w piórka” do wyboru jest niezliczona ilość dodatków ślubnych z akcentem z piór. Po pierwsze, będą to wszelkiego rodzaju fascynatory, których pióra są niemal nieodłącznym elementem! Poniżej przykładowy toczek z linii dodatków Jesus Peiro.
Tocado para novia con detalles de plumas, de Jesús Peiró. Foto: Jesús Peiró
Toczek ślubny z kolekcji Jesús Peiró. Fot: Jesús Peiró
Dodatki ślubne z piór świetnie nawiązują do tak modnego obecnie stylu retro. Ozdoby głowy z piórami są coraz częściej wybierane także przez gości weselnych, szczególnie na bardziej eleganckich i wystawnych ślubach – najlepiej sprawdzą się na ceremoniach popołudniowych.
Źródło: hola.com
Suknie ślubne i ozdoby włosów to nie jedyne dodatki, które mogą posiadać lekki element ptasiego pióra. Poniżej przedstawiamy buty ślubne – kobiece i eleganckie, zdobione piórami bądź ich imitacją.
Buty ślubne z piórami. Źródła od lewej: Manolo Blahnik, Jimmy Choo i bebe.com
Kolejny element to okrycia wierzchnie na ślub. Bolerka, marynarki, szale – tutaj motyw pióra także jest bardzo popularny. Nadaje lekkości, ale -uwaga! – także objętości, więc trzeba uważać na niechciane poszerzenie sylwetki na wysokości ramion. Okrycia ramion z dużą ilością falujących piór najlepiej sprawdzą się u kobiet z sylwetką typu A (tzw. gruszka).
Carolina Herrera, colección 2012. Foto: Carolina Herrera
Carolina Herrera, kolekcja 2012. Fot: Carolina Herrera

Możesz również polubić

2 komentarze

  1. Unknown

    Dzień dobry,
    Zachęcam do udziału w konkursie na BLOG FIRMOWY ROKU 2014 oraz zgłaszania najciekawszych artykułów do nowej kategorii WPIS ROKU. Zapraszam na http://blogifirmowe.com/
    Pozdrawiam

  2. Karolina

    Jakoś zupełnie nie przemawiają do mnie suknie z piórkami – nie pasuje do sukni ślubnej.

Dodaj komentarz