Konsultant ślubny czy przyjaciółka ?

 

W końcu Twój partner oświadczył  Ci się !!! Nadszedł dzień na który czekałaś całe życie…a teraz przyszło Ci stanąć przed wspaniałym choć trudnym wyzwaniem… organizacja ślubu. Niestety z przygotowaniem uroczystości ślubnej jest tak samo jak z remontem mieszkania, zawsze na którymś etapie organizacji okaże się, że nie mieścimy się w budżecie lub w czasie. Nie załamuj się możesz zawsze skorzystać z pomocy przyjaciela bądź konsultanta ślubnego. 
Dlaczego warto skorzystać z oferty  konsultanta ślubnego? 
Profesjonalizm, znajomość tematu branży ślubnej oraz oszczędność czasu i energii to najmocniejsze argument, by zainwestować w usługi konsultanta. Organizatorzy ślubów i wesel zrobią wszystko by spełnić wasze marzenia i dopną każdy, element na ostatni guzik. To często perfekcjoniści i esteci wiedzą co i jak połączyć by wszystko wyglądało pięknie i elegancko, a goście czuli się wspaniale. 
Zakres ich usług bywa niezwykle szeroki np.: dobór przewodniego motywu ślubnego, opracowanie budżetu, przygotowanie planu i koordynacji całej uroczystości, pomoc w odnalezienie najlepszych miejsc na organizację wesela i menu, udział negocjacjach ze ślubnymi usługodawcami, zapewnienie oprawy muzycznej, przygotowanie dekoracji oraz kwiatów, zaplanowanie rozrywek, dobór zaproszeń, winietek i upominków dla gości, zapewnienie transportu i noclegów, pomoc w doborze najlepszego fotografa ślubnego (n.p www.slubna.ukrytewkadrze.pl).
 
W  niektórych firmach możemy nawet liczyć na pomoc w: przygotowaniu przemówień, komplementowaniu dokumentów w zakresie formalnym prawnym i kościelnym, stylizacji ślubnej pary młodej i świadków, opiece nad dziećmi, przygotowaniu wieczoru panieńskiego i kawalerskiego oraz podróży poślubnej. 
Brzmi bajecznie, o nic nie musimy się martwić po prostu przychodzimy od czasu do czasu na konsultacje i wybieramy co lub kogo nam najbardziej odpowiada do przygotowania perfekcyjnego wesela. Konsultanci działają na kilka sposobów. Możemy skorzystać ze wszystkich proponowanych przez nich usług lub tylko z niektórych elementów oferty. Niestety jednak organizatorom ślubnym trzeba zapłacić. Przygotowanie całej uroczystości ślubnej przy pomocy konsultanta będzie kosztowało nas od 3500 zł w górę. W niektórych firmach konsultantom płaci się prowizje od wartości budżetu wesela. Najczęściej jest to około 10 %. 
Trzeba również uważać na to by nie trafić na oszustów lub nieprofesjonalne firmy działające w tej branży. Proponuje przed podjęciem decyzji o wyborze konsultanta odwiedzić i zaznajomić się ze stroną Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych (www.psks.pl). To organizacja  skupiająca tylko  profesjonalnych i doświadczonych konsultantów. 
Dlaczego lepiej jest skorzystać z pomocy przyjaciółki? Wszystko zależy od tego jaką mamy przyjaciółkę. Przede wszystkim jeżeli mamy kogoś bliskiego( przyjaciółkę, siostrę, kuzynkę bądź kuzyna, brata, przyjaciela) który jest sprawdzony, możemy mieć pewność, że nie zawiedzie nas i pomoże nam w organizacji uroczystości i odnalezieniu najlepszych usługodawców. Nikt tak jak nasi bliscy nie zna, naszego gustu, poczucia humoru, preferencji co do estetyki czy muzyki. Nie musimy się również tłumaczyć z tego na co nas stać oraz płacić za pomoc. Jeżeli dodatkowo nasi przyjaciele już organizowali bądź pomagali w organizacji innych ślubów mamy większą gwarancję na szybkie i efektywne załatwienie potrzebnych elementów naszej uroczystości. 
 
 
Mieliśmy przyjemność być na jednym z perfekcyjnie urządzonych ślubów przez siostrę i przyjaciółki Panny młodej, zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć na stronie: http://blog.ukrytewkadrze.pl/?p=3717Jednak nie możemy wymagać od nikogo takiego profesjonalizmu oraz znajomości ślubnych trendów jak od konsultanta ślubnego. Przed podjęciem decyzji kogo poprosić o pomoc i w jakich obszarach warto przemyśleć wszystkie za i przeciw i nie podejmować jej pochopnie. 
Zapraszam do skorzystania z internetowego organizera ślubnego naszalbumslubny.pl by bez względu na podjętą decyzję kogo poprosimy o pomoc mieć cały plan organizacji ślubu oraz  listę kontaktów w jednym miejscu.
 
Katarzyna Sowa
Ukryte w Kadrze
 

 

 

 

 

 
źródła zdjęć:
1,2, 3: http://wpic.ca
4: www.weddster.net
5:  http://ruffledblog.com/
6:  www.huffingtonpost.com
7: http://nie-jenite.bg

Możesz również polubić

Dodaj komentarz