Jak się ubrać na ślub kościelny? Podpowiadamy!

W większości przypadków na ślub kościelny wybiera się bardziej formalne stroje. Jeśli w zaproszeniu nie ma informacji na temat dress codu, możesz bez wahania postawić na elegancką, nieco bardziej zabudowaną stylizację.

Eleganckie sukienki na wesele i do kościoła

Kościół to przestrzeń szczególna, w której oczekuje się od osób znajdujących się w środku odpowiedniego stroju. Nie ma w tym przypadku znaczenia, czy jesteś osobą wierzącą czy nie. Zawsze warto respektować ogólnie przyjęte zasady. Te zaś w przypadku budynków kościelnych zakładają, że jeśli wybierasz sukienkę, to nie powinna być ona zbyt krótka czy też zbyt obcisła. Najlepiej sprawdzi się sięgająca do kolan lub dłuższa. Czy to jednak oznacza, że krótkie sukienki mini na wesele w takim przypadku zupełnie odpadają? Niekoniecznie, pod warunkiem że na sukienkę narzucisz na przykład dużą, oversizową marynarkę lub dłuższą narzutkę.

 sukienka na wesele

To samo dotyczy zbyt wydekoltowanych kreacji. Do kościoła nie wypada iść w sukience na cieniutkich ramiączkach, z gołymi plecami czy dużym dekoltem. Nie oznacza to jednak, że od razu masz zmieniać sukienkę. Często sal, bolerko, narzutka są w stanie rozwiązać problem.

Niepowtarzalne sukienki na ślub kościelny?

Kto powiedział, że na ślub kościelny i wesele sukienki muszą być przewidywalne, klasyczne i w związku z tym dość nudne. To wyboru masz tak różnorodne, piękne sukienki, że nie masz żadnego obowiązku stawiania na klasykę. Możesz spokojnie zadośćuczynić zasadom ubioru wymaganym w przypadku wejścia do świątyni i jednocześnie czuć się modnie i komfortowo.

Doskonałym wyborem do kościoła z pewnością są proste, majestatyczne, długie sukienki. Jeśli do tego jesteś wysoką kobietą, to wybór praktycznie idealny. Sukienki na wesele w stylu greckim lub imperialnym z prosty dekoltem, zabudowanymi ramionami świetnie się prezentują tak w kościele, jak i podczas weselnej zabawy. Jeśli uważasz, że ramiona są jednak zbyt odkryte, wystarczy dobrać do takiej sukienki prosty szal.

Ciekawym rozwiązaniem są sukienki z dopasowaną górą i luźno puszczonym dołem. Musisz tylko pamiętać, że w przypadku sukienek na cienkich ramionach do kościoła warto założyć marynarkę lub narzutkę, która zabuduje na czas mszy całą stylizację.

Świetnie sprawdzają się także zwiewne sukienki o kopertowym kroju, z plisowaną spódnicą lub subtelnym odcięciem pod talią. Również i w tym przypadku warto zadbać jedynie o to, aby modne sukienki weselne uzupełnić o narzutkę, bolerko czy marynarkę. Chodzi tutaj zarówno o respektowanie zasad ubioru obowiązujących w kościele, jak i ochronę przed zimnem i chłodem. Szczególnie w miesiącach letnich wysoka temperatura na zewnątrz może skłaniać do braku okrycia wierzchniego, ale we wnętrzu kościoła może być naprawdę chłodno.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz