Jak dbać o nadmiernie przesuszające się włosy? Jakie kosmetyki sprawdzą się najlepiej?

Przesuszanie się włosów jest rzeczywiście problemem. Często przyczyną takiego stanu rzeczy jest niewłaściwa pielęgnacja, ale też zbyt częsta koloryzacja czy rozjaśnianie. Zabiegi stylizacyjne z użycie prostownicy czy loków również uszkadzają ich strukturę. Dziś podpowiemy Wam, jak radzić sobie z nadmiernie suchymi włosami i po jakie kosmetyki należy sięgnąć.

Jak nawilżać bardzo suche włosy? To trzeba wiedzieć!

Suche włosy przede wszystkim wymagają solidnej dawki nawilżenia. Jednocześnie istotne znaczenie ma fakt, by substancje nawilżające wnikały w głąb struktury włosów i dodatkowo je odżywiały. Należy więc sięgnąć pod sprawdzone kosmetyki. Maska nawilżająca do włosów zniszczonych powinna mieć w składzie wysokie stężenie kwasu hialuronowego, który dodatkowo tworzy na powierzchni włosa film ochronny, zabezpieczając go w ten sposób przed utratą wilgoci. Możecie też sięgnąć po maskę z imbirem i miodem, która nie tylko nawilża, ale też usuwa zanieczyszczenia z włosów, sprawiając, że już po krótkim czasie zaczynają prezentować się lepiej. Skutecznie właściwości nawilżające ma maska z ekstraktem z banana czy też masła shea czy oczywiście aloesu. Maska powinna być częścią codziennej rutyny. O ile w przypadku włosów zdrowych nie ma konieczności stosowania maski codziennie, tak włosy suche wymagają szczególnie dużej dawki nawilżenia. Jeżeli chodzi o szampony to należy wiedzieć, że powinny mieć krótki skład bez dodatku SLS czy SLES bądź innych szkodliwych detergentów, które powodują usunięcie nawilżenia z włosów.

Olejowanie jest niezbędne

Raz w tygodniu należy wykonać olejowanie włosów. Najlepiej zastosować olejek rycynowy, a jeżeli Wasze włosy są rozjaśniane, to sięgnijcie po olejek kokosowy, gdyż ten pierwszy może powodować żółknięcie pasm. Olejek należy nakładać na umyte włosy. W żadnym wypadku nie należy tego robić na włosy przetłuszczone, bo efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Olejek nakładamy na włosy od nasady po same końce. Następnie związujemy je w kucyk czy kok, tak by olejek lepiej się wchłonął i możemy pójść spać. Rzecz jasna jeżeli zamierzacie trzymać olejek na włosach przez całą noc, to sięgnijcie wtedy po czepek ochronny. W przeciwnym razie zatłuścicie poduszki, a tego zapewne chcecie uniknąć. O poranku należy dokładnie umyć włosy delikatnym szamponem i nałożyć odżywkę z aloesem. Jeżeli zamierzacie wysuszyć włosy suszarką, to koniecznie róbcie to zimnym nawiewem powietrza.

A co z rozjaśnianiem włosów?

Jeżeli Wasze włosy są przesuszone, to najpierw należy je wzmocnić i zastosować się do naszych rad, a dopiero potem decydować się na kolejne rozjaśnianie. Najlepiej rozjaśniać włosy co 3 miesiące. Oczywiście problemem jest wtedy widoczny odrost. Ale to wcale nie musi być problem. W końcu zawsze możecie zdecydować się na tonowanie włosów, co pozwala nie tylko na odświeżenie pasm, ale też zmniejsza widoczność odrostów. Można też zdecydować się na środki maskujące, które dobiera się pod kolor włosów rozjaśnionych, a dokładnie odrostu. Warto także ograniczyć używanie suszarki czy tym bardzie prostownicy. Jeżeli chcecie uzyskać efekt prostych i idealnie wygładzonych włosów, to możecie sięgnąć po wodę lamelarną. Możecie także wybrać jedwab. Wystarczy tylko nałożyć jedną warstwę jedwabiu 2 cm poniżej skóry głowy. Po około 10 minutach należy zabieg powtórzyć. Dzięki temu uzyskacie najlepszy efekt. Jednocześnie jedwab nadaje połysk i do tego świetnie nawilża.

Dodaj komentarz