Gładka i aksamitna skóra Panny Młodej

Miesiące wiosenne i letnie to okres, kiedy wiele par decyduje się stanąć na ślubnym kobiercu. Przyszłe panny młode mają tuż przed tym najważniejszym dniem w życiu bardzo napięty grafik. Wiele rzeczy wykonuje się dużo wcześniej, jednak pozostają też takie, które, choć są bardzo ważne, trzeba zostawić na ostatnią chwilę: makijaż, fryzura, manicure. Piękny wygląd i pewność siebie  w tym dniu to podstawa, dlatego warto wcześniej zadbać o to, by ciało było zadbane, a skóra gładka na dłużej. Depilacja woskiem zapewni komfort pannie młodej nie tylko w czasie wesela, ale też nocy poślubnej i miodowego miesiąca… Tylko jak to wszystko zaplanować?
Znajomość specyfiki własnej skóry i szybkości odrastania włosów po depilacji jest kluczowa  w zaplanowaniu tego zabiegu w przedślubnym harmonogramie. Zazwyczaj włosy odrastają po 3-4 tygodniach, jednak trzeba też wziąć pod uwagę to, jak przebiega regeneracja po usuwaniu owłosienia woskiem i kiedy znikają podrażnienia, co oczywiście zależy od rodzaju skóry. Wrażliwa, sucha i płytko unaczyniona skóra radzi sobie trochę gorzej z zaczerwienieniami od normalnej. Wszystkie te elementy są bardzo ważne, dlatego, jeśli jeszcze się nie korzystało z usług depilacji woskiem, najlepiej wykonać 1-2 testowe zabiegi kilka miesięcy wcześniej przed tym ostatecznym. Taki test będzie doskonałym rozeznaniem w tym, jak zachowuje się skóra. Warto również rozważyć cykl kilku lub nawet kilkunastu zabiegów na przykład na rok przed planowaną uroczystością, wtedy skóra zdąży już na dobre do tego przywyknąć. Niespodzianki są przecież ostatnią rzeczą, z którą chcemy się zetknąć w dniu ślubu.
 Nie bez znaczenia jest również salon, z usług którego zdecydujemy się skorzystać. Sieć profesjonalnych salonów depilacji Time for Wax to miejsce idealne na pierwszy raz i na… zawsze! Tutaj zabieg wykonywany jest profesjonalnie, szybko i, jeśli zdecydujemy się na wosk Magic Wax, bezboleśnie. Podrażnienia również są zdecydowanie mniej widoczne i znikają bardzo szybko. Przed tak ważnym dniem nie warto ryzykować, ale wybrać miejsce sprawdzone i pewne.
Kiedy poznamy reakcje skóry na depilację, możemy z powodzeniem wpisać ją do przedślubnego kalendarza. Najbezpieczniej będzie wykonać ten zabieg 1,5 tygodnia przed ślubem. Ostatni tydzień jest najbardziej stresującym w życiu przyszłej panny młodej, dlatego lepiej unikać zostawiania wszystkiego na ostatnią chwilę. Jednak, kiedy włosy odrastają szybciej, a skóra nie zostaje podrażniona na długo, zabieg można wykonać nawet na trzy dni przed. Bardzo ważne jest to, aby uwzględnić również inne zabiegi w harmonogramie. Solarium nie może się pokrywać bezpośrednio z depilacją woskiem, minimalny odstęp pomiędzy zabiegiem i opalaniem powinien wynieść kilka dni. Z kolei opalanie natryskowe musi być wykonywane zawsze po depilacji.
Kolejną sprawą do przemyślenia jest to, czy depilację wszystkich partii ciała wykonać za jednym razem, czy może rozłożyć na raty. Czas jest w tym okresie bardzo cenny, dlatego w Time for Wax można wydepilować wszystkie części ciała na raz i to bez umawiania się. Depilacja między finalną przymiarką sukni ślubnej a konsultacją z managerem sali weselnej? Czemu nie!

Perfekcyjnie gładkie ciało, idealna suknia, fryzura i makijaż są bardzo ważne w dniu ślubu i wesela, bo sprawiają, że panna młoda czuje się pewnie, pięknie i wyjątkowo. Tylko ona wie, ile pracy i planowania to wszystko wymaga, dlatego istotne jest to, aby usługi, z których korzysta były w pełni profesjonalne.
Możesz również polubić

2 komentarze

  1. Unknown

    dziękuję, bardzo przydatny post:)

  2. Niepoprawna Panna Młoda

    Jedna z metod do zbadania 🙂

Dodaj komentarz