Gdzie wesele?

Według tradycji ślub i wesele powinien odbyć się w miejscowości Panny Młodej. Jednak dzisiaj, gdy czasem na drodze stoi wiele przeszkód, a czasem jest to świadomy wybór Nowożeńców, miejsce to nie ma większego znaczenia. Ślub tak naprawdę może odbyć się w całkiem innej parafii niż parafia Młodej czy Młodego. 

Na decyzję o tym, gdzie odbędzie się ta ważna dla Was uroczystość ma wpływ wiele czynników. Decyduje przede wszystkim odległość między domami Nowożeńców, kościołem i salą weselną. Duży problem pojawia się, kiedy Młodzi mieszkają w całkiem innym mieście niż ich domy rodzinne. Mam znajomych, którzy na studia wyjechali do Warszawy. Ona pochodzi z Krakowa, a on mieszkał od dzieciństwa pod Lublinem. Gdy podjęli decyzję o ślubie, pierwszym ważnym problemem jaki się pojawił, był właśnie problem miejsca organizacji wesela. Pod uwagę brali 3 lokalizacje: Warszawa, Kraków i Lublin. W Warszawie mieli dużo znajomych, w rodzinnych miejscowościach była najbliższa rodzina. Po wstępnych ustaleniach okazało się również, że oferty krakowskich sal weselnych są dużo droższe niż te w lubelskim. Dlatego podjęli decyzję, że wesele  zrobią w miejscowości rodzinnej Pana Młodego.  Dla gości ze strony Panny Młodej zorganizują transport i zapewnią nocleg, rodzina Pana Młodego będzie na miejscu (z tej strony odpadają koszty transportu i noclegu dla nich), natomiast znajomi z Warszawy dojadą własnym transportem, nie będą się musieli martwić natomiast o noclegi.
Myślę, że to bardzo dobre i logiczne rozwiązanie. Tradycja tradycją, ale od pewnych przyzwyczajeń się odchodzi i nie zawsze jest to złe. Czasem nawet lepsze i wygodniejsze 🙂Możesz również polubić

Dodaj komentarz