Całe te ślubne przygotowania to przesada?

Rozmawiałam ostatnio ze znajomą na temat organizacji współczesnych ślubów. Stwierdziła, że wszystkie te przygotowania są bezsensu. Że dla niej liczy się tylko to, że dwoje ludzi się kocha i chcą rozpocząć wspólną drogę życia. Wszystkie przygotowania dotyczące wyboru kolorów i motywów przewodnich ślubu, stylu przyjęcia weselnego, wyboru ślubnej fryzury itd. wydają jej się śmieszne. 
Nie zgodziłam się z jej opinią i rozpoczęłyśmy burzliwą dyskusję. Należę do osób, które wszystko chcą mieć zawsze dopięte na ostatni guzik, jestem estetką i lubię jak wszystko jest spójne i współgra ze sobą. Dlatego nie dziwię się ludziom, którzy dużo wcześniej przygotowują się do ślubu, przeglądają fora, strony, blogi 😉  ślubne czy tez korzystają z porad fachowców. Moim zdaniem każdy ma prawo robić to, co uważa za słuszne.  Dziś rynek usług ślubnych jest tak ogromny, że mamy możliwość wyboru tego, co nam najbardziej się podoba. Jeżeli chcesz mieć winietki dopasowane kolorystycznie do zaproszeń ślubnych czemu nie? Ja jestem jak najbardziej za 🙂 Jeżeli należysz do osób, które nie przykładają do tego uwagi też nic wielkiego się nie dzieje. Po prostu robisz tak, jak chcesz…
Ja zdecydowanie lepiej bawię się na ślubach, które zostały zorganizowane z sercem, a nie byle jak. I nie chodzi mi tu wcale o zapewnienie gościom wszystkich modnych atrakcji weselnych, bo sama uważam, że co za dużo, to nie zdrowo.  Uważam, że ślub i przyjęcie weselne to nie jest zwykłe spotkanie rodzinne i organizacja tego dnia zasługuje na piękną oprawę.


Możesz również polubić

4 komentarze

 1. Marta - magielcodzienny

  Od dawna wiadomo, że pprzyjęcie ślubne, nie jest dla pary młodej. To para wyprawia je dla swoich gości, aby pozwolić im świętować razem z nimi. Moim zdaniem, jeśli już decyduję się na zorganizowanie takiego przyjęcia, to robię to najlepiej jak potrafię lub w przypadku ślubu, najlepiej jak pozwala mi portfel. W przeciwnym razie, czułabym się dokładnie tak samo jak osoba która zaprasza gości do nieposprzątanego mieszkania, na pizze zamówioną na telefon. Według mnie odpowiednie przygotowania są oznaką szacunku do tych których zapraszamy.

 2. dream7

  Zgadzam się z tym co napisałaś 🙂 Ślub to jedyne takie wydarzenie w życiu na którym trzeba się skupić ponieważ jest to wspomnienie na całe życie , fakt młoda para sie tu najważniejsza ale fajnie jak widać rękę młodych w organizacji wesela , że wszystko jest w ich stylu.

 3. Paulina

  Ja również się zgadzam z Twoją opinią. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, czuje się wtedy ogromną satysfakcję i widzi zadowolenie w oczach gości 😉 Pozdrawiam

 4. Unknown

  W 100 % zgadzam się z Twoją opinią. Wiele osób nie rozumie dlaczego niektóre pary planują ślub i wesele z dużym wyprzedzeniem, dlaczego tak bardzo starają się dopieścić każdy szczegół – wiele razy tego boleśnie doświadczyłam. Ale jaką miałam satysfakcję po weselu słysząc opinie typu "To było najlepiej zorganizowane wesele na jakim byłam!", "Udowodniliście, że można zorganizować fajne, nieobciachowe wesele!", "Nigdy nie byłam na weselu, gdzie wszystko tak by do siebie pasowało!".
  To była najlepsza nagroda po krytyce tych osób, które uważają, że cały ten trud przygotowań jest zbędny, że wystarczy zaklepać pierwszą lepszą salę, kupić pierwszą lepszą suknię, zaprosić gości i wesele gotowe! I uważam, że wbrew opiniom wesele jest zwłaszcza dla pary młodej – goście być moze już na drugi dzień o nim zapomną, ale para młoda pamięta ten dzień do końca życia.

Dodaj komentarz