Byście żyli długo i szczęśliwie

Po ślubie życzymy młodej parze „ wszystkiego dobrego na nowej drodze życia”. Niewątpliwie są to słowa szczere, prosto z serca, jednak warto się zastanowić  co zrobić by naprawdę się spełnimy ?
Nikt nam nie zagwarantuje zdrowia i dobrej sytuacji materialnej do końca życia ( choć i na to mamy wpływ),  ale to co w związku najważniejsze czyli uczucie miłości i pozytywne pełne ciepła relacje młoda para powinna pielęgnować cały czas, aż do końca „drogi życia”, by nowożeńcom i wszystkim zakochanym parą w tym pomóc powstało miliony poradników, seminariów,  programów  telewizyjnych płyt CD i  DVD.
W proponowanych propozycjach można się naprawdę pogubić dlatego pragnę Wam przedstawić jedne z moich zdaniem ciekawszych i wartościowszych: książek, seminariów,   stworzonych przez prawdziwych „specjalistów” od relacji damsko męskich.
 
Przez śmiech do lepszego małżeństwa ( materiał z seminarium na DVD)
Już sam tytuł świadczy o tym, że czeka nas spora dawka humoru.  Oglądając seminarium znajdziemy naprawdę praktyczne ale i niezwykle zabawne wskazówki jak utrzymywać pozytywne relacje w małżeństwie. Prowadzący seminarium  Mark Gungor  jest popularnym  mówcą na temat związków oraz na co dzień doradcą dla par w Ameryce Północnej
 ( uwielbiany przez tamtą społeczność) dlatego mamy pewność, że   oglądamy nie tylko świetnego „komika” ale i specjalistę w tym temacie. Gungor w swoim seminarium przedstawia najczęstsze  problemy wśród par oraz propozycje jak można rozwiązać zaistniałe konflikty w małżeństwie. Z seminarium Gungora mamy  szansę dowiedzieć się między innymi czym różni się mózg kobiety i mężczyzny – co wyjaśnia wiele źródeł sporów wśród par. Dzięki temu, że Gungor przekazuje swoje porady w niezwykle zabawny sposób nie używając trudnego języka łatwo je zapamiętać i od razu zastosować w praktyce.
Polecam serdecznie zwłaszcza dla tych którzy wyznają zasadę „  z uśmiechem przez życie”.
 
 
 
O miłości- Lew Starowicz.
„Pan od seksu”- Lew Starowicz jest niewątpliwie naszym rodzinnym specjalistą  przede wszystkim od seksu ale  też i od relacji damsko męskich spoza  alkowy. Nie sposób jest przytoczyć wszystkie jego znakomite dzieła, które poczynił, ale jest  jego jedna szczególna książka którą  chciałam wam polecić O miłości
 
 
 
Napisał ją przy współpracy z wybitną dziennikarką i pisarką  Krystyną Romanowską. Książka ta jest napisana w formie przyjacielskiego dialogu. Autorzy przedstawiają,  a zarazem wyjaśniają w powyższym utworze wiele istotnych problemów i zagadnień związanych z tematem „miłości” oraz relacji damsko-męskich. Wspólną rozmowę autorów  czyta się z niezwykłą przyjemnością ponieważ napisana jest w barwny ciekawy sposób. W dialogu poruszane są  kwestie takie jak:  Co to jest toksyczny związek ? Jaka jest różnica między pożądaniem a  miłością ? Czy białe małżeństwo może być  szczęśliwe? Itd.

 

 
 
Aby miłości nie zabrakło… czyli o kobiecości i męskości prywatnie.
Książka napisana przez małżeństwo- Danutę i Marka Kuźników. Autorzy są przykładem  związku  gdzie istnieją ciepłe przyjazne relacje, a miłości nie brakuje dlatego też postanowili wspólnie napisać poradnik. Już na pierwszej stronie książki przeczytać możemy, że nie znajdziemy tutaj gotowych recept czy instrukcji jak „obsługiwać swoją lub cudzą kobiecość lub męskość”.  Możemy za to zajrzeć w głąb siebie by się lepiej zrozumieć, polubić, a co za tym idzie sprawić by „miłości nie zabrakło. Wszak to o nią chodzi..”.
Poruszane są w książce tematy między innymi  takie jak: teoria związków, komunikacja w małżeństwie czy np. seks. Myślę, że warto skorzystać z ich życiowej mądrości J
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 
 
Dla tych którzy uwielbiają czytać zapraszam również na blog blog.ukrytewkadrze.pl prowadzony przez szczęśliwe małżeństwo Państwa Głowackich- fotografików, socjologów i podróżników. A dla osób, które chcą się wraz ze swoimi bliskimi podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat miłości i ciekawych książek na ten temat zapraszam do założenia konta na http://naszalbumslubny.pl.
 
Ukryte w Kadrze
Katarzyna Sowa
 

 

Możesz również polubić

2 komentarze

  1. Martyna

    Świetne fotki!

Dodaj komentarz