Biesiada przy stole weselnym

O udanym przyjęciu weselnym  nie decyduje tylko dobra zabawa gości na parkiecie. Aby weselnicy równie dobrze bawili się przy stole należy zadbać o ich właściwe usadzenie (czyli kto z kim przy jakim stole – przeczytaj w tym poście), smaczne jedzenie no i pyszne trunki. Do tego dochodzą jeszcze zabawy, przyśpiewki, piosenki… 

I na tym chcę się skupić przy pisaniu tego posta i może kilku kolejnych. Nie wiem jak Wy, ale pamiętam jak ja chciałam, aby goście świetnie bawili się przy stole, śpiewali, biesiadowali. Kiedy czytam na forach ślubnych opinie dziewczyn, że takie przyśpiewki gości są beznadziejne, kiczowate, że one nie życzą sobie takich sytuacji na swoim weselu dziwię się – przecież wesele jest po to, aby goście cieszyli się razem z Młodymi, z ich szczęścia. Lubię takie właśnie wesela, gdzie orkiestra schodzi ze sceny i przygrywa gościom, jeszcze bardziej lubię, gdy sami goście zaczynają śpiewać. Oczywiście w przerwach między zabawą na parkiecie:)
Ostatnio byłam na weselu, gdzie druhny rozdawały gościom śpiewniki z biesiadnymi piosenkami, więc zadanie dla tych, którzy nie znają słów było ułatwione:) Goście śpiewali i bawili się wyśmienicie. 
Jeżeli chodzi o zabawę weselną przy stole dla mnie nr 1 jest  „A kto się w styczniu urodził” 

Możesz również polubić

3 komentarze

 1. Zareklamowana Paula

  Niestety ja także nie lubię biesiadowania 🙁 kojarzy mi się to z folklorem… No ale jak widać… każdy ma swoje 😉
  Goście nie muszą śpiewać by cieszyć się szczęściem młodej pary.

 2. Konwalia

  Rzeczywiście każdy lubi inaczej:) I cieszę się z tego bo gdyby wszyscy lubili to samo byłoby nudno. Zwolenniczek biesiadowania przy stole jest pewnie tyle samo co przeciwniczek:) Tym pierwszym podpowiadam właśnie jak można zabawić gości przy stole:)

 3. Zareklamowana Paula

  Ostatnio miałam okazję być na Weselu, gdzie gości byli ciągle zajmowani przez Zespół Muzyczny. Czułam się osaczona, bo ciągle musiałam "tańczyć jak grają" 😉 Tak bardzo mnie to zmęczyło, że postanowiliśmy, że na naszym weselu nie będzie wcale biesiadowania. Liczę się z tym, że jednym to się spodoba, a drugim nie 😉

Dodaj komentarz