Tworzymy listę ślubnych prezentów


Nie ukrywam, że lista prezentów ślubnych budzi u mnie mieszane uczucia. Zapewne wynika to z faktu, że ja takowej listy nie miałam i głupio czułabym się informując gości o takiej liście. Jakoś nie wyobrażam sobie sytuacji, gdy podczas zapraszania moich gości wyskakuję nie tylko z ozdobnym zaproszeniem, ale również z listą prezentów, które chciałabym dostać.

Jednak coraz częściej takie listy prezentów ślubnych nie są niczym złym. Mają one za zadanie przede wszystkim ułatwić wybór gości, którzy czasem długo wahają się i podejmują decyzję, jaki wybrać prezent dla Młodych. 


ABC tworzenia listy prezentów ślubnych:

 1. przejrzyj przykładowe listy na ślubnych portalach internetowych,
 2. przejrzyj sklepy internetowe ze sprzętem AGD, RTV, itp.
 3. przejrzyj sklepy internetowe oferujące produkty wyposażenia wnętrz, do kuchni, jadalni itp.
 4. wypisz produkty, które chciałabyś otrzymać,
 5. aby lista była czytelna posegreguj produkty w kategorie np. sprzęt AGD, kuchnia, jadalnia, wyposażenie wnętrz, listę wykonaj w Wordzie bądź Excelu,
 6. pamiętaj o produktach z różnych kategorii cenowych, tak aby goście mieli wybór co do wartości prezentu,
 7. utwórz listę zanim zaczniesz zapraszać gości,
 8. przy zapraszaniu gości wręcz listę wraz z zaproszeniem lub poinformuj gości o takiej liście i na ich życzenie dostarcz ją osobiście lub mailem.


Jeżeli nie chcesz wręczać gościom listy, warto mieć taką w głowie – wtedy na pytania a propos prezentów możesz odpowiedzieć:  ucieszyłaby mnie/chciałabym dostać/ byłabym zadowolona z  kompletu noży kuchennych, zestawu patelni itp.

Możesz również polubić

Jeden komentarz

 1. Anonimowy

  Ja na szczęście nie robię wielkiego weselicha tylko małe przyjecie na 9 osób,ale rodzice już pytali co mi kupić i będą to gary i noże kuchenne z czego jestem bardzo zadowolona .
  Ale przy wielkim weselu glupio by mi było dac liste prezentow slubnych …

Dodaj komentarz