Szczegóły: Ukryte W Kadrze.

W poprzednim artykule przedstawiłam propozycje na motywy przewodnie ślubu.
Kiedy nowożeńcy zdecydują, który z tematów jest im najbliższy przychodzi czas na konsekwentne wybranie miejsca, dodatków, dekoracji, zaproszeń i atrakcji ślubnych według danego motywu.
Jest to bardzo dobre ćwiczenie umiejętności zwracania uwagi na szczegóły: jeżeli wszystkie drobne elementy odpowiednio ze sobą skomponujemy stworzymy wyjątkowy klimat na ślubie i weselu.
Przedstawię w poniższym artykule pomysły na dodatki i zaproszenia ślubne według motywu z bajki : Alicja w Krainie Czarów.
Zaproszenia w stylu bajkowym: Aby wprowadzić naszych gości już w chwili rozdawania zaproszeń na ślub w klimat naszego motywu możemy wręczyć im zaproszenia w formie kart do gry lub kształcie zegarka podobnego do tego który, miał słynny królik z bajki Alicja w Krainie Czarów.
Dekoracja światłem: Jest to jedna z nowszych propozycji dekoracji. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej techniki możemy stworzyć iście magiczny i tajemniczy klimat, który perfekcyjnie odpowiada tematyce bajki Alicji w Krainie Czarów. Mając do dyspozycji najzwyklejszą salę weselną możemy za pomocą kolorowych świateł uzyskać efekt bajkowej scenerii np. efekty wodne
– wodospady świetlne, które „wypływają” ze ściany lub podłogi , snopy światła poruszające się w ryt muzyki, rozświetlone lub przyciemnione wybrane punkty. Oglądając ślubne zdjęcia będziemy mieć wrażenie, że byliśmy naprawdę w bajkowej krainie.
Dekoracje kwiatami: tradycyjna dekoracja – bukiet kwiatów połączony z nowoczesnymi dodatkami może sprawić, że osiągniemy wymarzony efekt. Możemy np. kwiaty przystroić: kartami do gry, pionkami z szachownicy lub cukierkami w formie biało-czerwonych laseczek. Za niezwykle oryginalne wazony mogą służyć nam cylindry. Goście na pewno będą pozytywnie zaskoczeni tym pomysłem! Bardzo ciekawym i efektownym rozwiązaniem na udekorowanie stołu będzie ułożenie na nim mini „ żywopłotów”, tworząc przepiękny labirynt.
Dekoracje akcesoriami: W naszej bajce było wiele charakterystycznych postaci i ich atrybuty, które mogą służyć jako inspiracja do stworzenia niezwykle oryginalnych dekoracji. np. zegarki królika …nie muszą być koniecznie złote i prawdziwe, wystarczy poszukać w sklepie z zabawkami lub dekoracjami plastikowych odpowiedników. Ułożone gdzieniegdzie na stole lub przywieszone na drobnych wstążeczkach do sufitu nad stołem dadzą nam bajkowy i zaskakujący efekt. Bardzo pięknie będą również wyglądać szachownice na stołach. Na rynku istnieją firmy, które zajmują się wynajmem elementów scenografii, możemy na wesele pożyczyć np.: flaminga, bramę lub ogromną szachownicę z pionkami.
Na  ślubnych zdjęciach  taka scenografia będzie wyglądała jak kadr z filmu.
Aby nasi goście nie czuli się zagubieni i nie szukali naszej sali tak jak Alicja wejścia do krainy czarów i by  przygotować bliskich na zabawę w klimacie bajkowym warto zajrzeć na naszalbumslubny.pl i zastanowić się czy taka forma dekoracji oraz pokazania całej włożonej pracy w przygotowanie wesela jest dla nas odpowiednia.
Zdradzę Wam też sekret… tylko musicie go zachować w tajemnicy 🙂 Kapelusznik powiedział mi że są wśród fotografików ślubnych są tacy, którzy oferują dostęp do tego albumu i organizera jako część swojego pakietu ślubnego 🙂
Mam nadzieję, że udało mi się Was zainspirować do szukania pomysłów na bajkowe motywy przewodnie, które w każdym szczególe będą wyglądać magicznie i interesująco, tak jakby były ukryte w kadrze z bajki.
Katarzyna Sowa
Fotografia ślubna

source:

Alicja w krainie czarów 1- http://www.eventywarszawa.com/
Alicja w krainie czarów 2 i 4- http://curious-places.blogspot.com/
Alicja w krainie czarów 3- http://www.loveweddings.pl/
Alicja w krainie czarów-6-http://www.ejm.pl/

Możesz również polubić

Dodaj komentarz