Pstryk..pstryk – Szukamy ślubnego fotografa


Wybór fotografa ślubnego do łatwych nie należy. Najczęściej szukając osoby, która uwieczni nasze bajkowe chwile na fotografiach przeglądamy strony internetowe, czytamy fora, korzystamy z polecenia znajomych. Koszty usług fotograficznych są różne, wahają się w granicach od 2 do 5 tys zł. To duży koszt w całym budżecie weselnym. Jeśli jednak chcemy mieć jakościową pamiątkę nie oszczędzajmy na fotografii ślubnej, a już na pewno nie prośmy o wykonywanie zdjęć naszego wuja, kuzyna czy znajomego. Nie dość, że zdjęcia będą kiepskie, wykonane niezbyt profesjonalnym aparatem, to osoba, która będzie je wykonywać będzie czuła się skrępowana i zestresowana, nie mówiąć już o jakiejkolwiek zabawie na weselu.


Profesjonalny fotograf ślubny posiada odpowiednie umiejętności i kwalifikacje. Wie, jakie zdjęcia wykonać, w jakim momencie stać tam gdzie trzeba, czego unikać, na jakie detale zwrócić uwagę. Pamiętajmy, też, że dobry fotograf chodzi za Wami, prosi Was o ustawienie się do zdjęcia (ważne zwłaszcza przy zdjęciach grupowych), Was nie interesuje organizacja grupy do zdjęcia!
Znam Parę Młodą, która w albumie ślubnym w ogóle nie ma zdjęć z rodzicami, z dróżbami, z dziadkami – kiedy poinformowali o tym fotografa, że szkoda, że takich zdjęć nie ma, fotograf odpowiedział – bo o nie nie poprosiliście na weselu! (cóż za bezczelność!)

Przed wyborem fotografa koniecznie obejrzyjmy kilka ofert – umówmy się na wizytę u fotografa (jeśli nie będzie chciał nas zaprosić do swojego studia – sprawa wydaje się podejrzana!). Profesjonalny fotograf z chęcią zaprosi nas do siebie, pochwali się wszystkim co ma (albumy, zdjęcia w komputerze, zdjęcia przed i po obróbce, fotoksiążki). Jeżeli obejrzycie zdjęcia kilku Par możecie zasugerować fotografowi Wasze pomysly i sugestie np. dotyczące pleneru ślubnego – często zdarza się tak, że robiąc portfolio fotograf z Parą Młodą udaje się nawet w góry, a potem na plener wybiera tylko pobliski park miejski. Dlatego zwróćmy uwagę jak reaguje na nasze pomysły, czy podpowiada również swoje inspiracje. Na takim spotkaniu warto też zwrócić uwagę na atmosferę – jeżeli fotograf jest miły, a jednocześnie nie narzuca się, o swojej pracy opowiada z pasją, traktuje nas poważnie, nie zbywa nas, to warto wziąć jego usługi pod uwagę.

Polecam również skorzystania z usług fotografa, który nie mieszka zbyt daleko (na drugim końcu Polski). Nieraz na targach ślubnych zdarza się, że fotografowie chwalą się, że jeżdżą po całej Polsce, że dla nich nie ma problemu przyjechać 500km – jednak zastanówmy się – co w przypadku, gdy plener ślubny będzie przekładany na skutek złej pogody, albo co, gdy fotograf będzie spóźniał się z wykonaniem zlecenia? Gdzie go będziemy szukać? Oczywiście wszystko ma być zapisane w umowie (każdy szczegół), ale przecież w tym wszystkim chodzi o to, żebyśmy mieli piękną ślubną pamiątkę na czas, a nie paragrafy, które pozwolą nam udać się do sądu i przysparzać stresu.


http://background-pictures.feedio.net

Możesz również polubić

Dodaj komentarz