Najmłodsi goście

Przygotowując zaproszenia ślubne jesteśmy pełni radości, nie możemy doczekać się Naszej wyjątkowej uroczystości oraz chcemy najmilej i najpiękniej ugościć Naszych bliskich. Co jednak zrobić, gdy wśród zaproszonych gości są przedszkolaki ? Najmłodsi członkowie rodziny też przecież chcą się dobrze bawić na Naszym weselu. Nie musimy się wcale martwić o ich bezpieczeństwo lub samopoczucie, jeżeli wcześniej pomyślimy o ich komforcie.

Zaangażuj je w uroczystość
Dzieciaki mają niespożytą energię, którą czasem trudno opanować. Nie łatwo jest zrozumieć przedszkolakom, że jest to najważniejszy dzień w życiu Młodej Pary i mają podczas całej mszy ślubnej siedzieć spokojnie i się nie odzywać. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest dać im w międzyczasie zadanie do wykonania. np.: rozsypać płatki kwiatów przed nadchodzącą Parą Młodą. Każdego z Nas wzrusza gdy małe dziewczynki, dzielnie maszerują po kościelnym dywanie i rzucają z koszyczka przed Panną Młodą konfetti bądź płatki róż. Na pewno każda, malutka dama, będzie chciała podjąć się takiego zadania Chłopcom natomiast, można dać zadanie techniczne np.: poprosić go, by zrobił najładniejsze zdjęcie ślubne, albo pomógł świadkowi trzymać poduszeczkę z obrączkami. Należy im również wyjaśnić, że bez ich pomocy uroczystość nie będzie wystarczająco wspaniała. Dzieciaki skupią się na swojej misji i przy okazji będą czuły się ważną częścią uroczystości.

Zatrudni animatora
Szkraby na weselu będą chciały się przede wszystkim świetnie bawić, tak samo jak My. Trudno jest, jednak dobrze się bawić i pilnować dzieci po kilku drinkach. Dlatego na pomoc można wezwać profesjonalnego animatora. To ktoś więcej niż opiekun/ka Nie tylko zajmie się naszymi dziećmi, ale będzie miał miliony pomysłów na przeróżne gry, konkursy i inne aktywności, dzięki, którym dzieci na pewno nie będą się nudzić, a my będziemy mieć pewność, że są bezpieczne i zadowolone.

Nocleg dla malucha
Niestety maluchy mogą poczuć się zmęczone nadmiarem atrakcji na weselu, lub źle się poczuć. Dlatego warto pomyśleć o tym wcześniej i zapytać się czy tam gdzie odbywa się wesele jest jakiś ustronny pokoik by dzieci mogły odpocząć, zanim rodzice zabiorą je do domu.
Niezbędne akcesoria
Jeżeli nie możemy bądź nie chcemy zatrudnić animatora, warto dzieciakom chociaż troszkę urozmaicić wesele. Wystarczy zakupić kilka kolorowanek, kredek lub mazaków do ozdobienia balonów, żeby mogły czymś się zająć, jeżeli weselna uroczystość nie przypadnie im do gustu.

Wspólna zabawa.
Bawcie się z dzieckiem jak z dorosłym(oczywiście bez alkoholu). Zapraszajcie do tańca, angażujcie w weselne zwyczaje i rozrywki. Maluchy na pewno będą zachwycone jeśli będą mogły złożyć życzenia przez mikrofon, wybrać ulubioną piosenkę do tańca, lub wejść w fajną interakcję w wodzirejem czy zespołem muzycznym. One też chcą się bawić z Nami dorosłymi i uczestniczyć w tak radosnym rodzinnym święcie.
Mam nadzieję, że wskazówki z artykułu przydadzą się Wam w organizacji uroczystości ślubnych. Zapraszam również do odwiedzenia Naszego bloga http://blog.ukrytewkadrze.pl/, gdzie będziecie mogli przeczytać wiele wspaniałych artykułów o tematyce ślubnej oraz fotograficznej.
Ukryte w Kadrze

Katarzyna Sowa 


Możesz również polubić

2 komentarze

  1. fotograf

    Tylko raz byłem na ślubie, gdzie zatrudniono animatora dla dzieciaków. Miały niesamowitą frajdę, a rodzice chwilę dla siebie. Mam nadzieję, że taka atrakcja będzie częściej na ślubach. 🙂

  2. Asia - Animatorka Strefy Sówki

    Jako osoba organizująca opiekę i zabawę dla dzieci na weselu wiem, że zatrudnienie animatorki to jest zawsze dobry pomysł 🙂 Warto pamiętać, że to jest usługa kompleksowa, więc zapewniana jest nie tylko opieka, ale i zabawki, materiały plastyczne, odpowiednia muzyka, malowanie buziek i inne materiały animacyjne. Tak też Para Młoda i rodzice niczym więcej nie muszą się martwić w trakcie wesela.

Dodaj komentarz