Gwóźdź programu – Jego wysokość – Tort Weselny:)


Nieodłącznym elementem przyjęcia weselnego jest tort. Kawowy, orzechowy, czekoladowy, a może truskawkowy? Jaki wybrać? Czy tort ma tylko ładnie wyglądać? Moim zdaniem powinien też smakować – bo czasem jest to jedyne ciasto próbowane przez większość weselników. Warto zatem przed przyjęciem weselnym poznać kilka oferowanych nam smaków, popróbować i wybrać ten najlepszy. Cukiernie oferują dziś bardzo duży wybór tortów weselnych co do smaku, kształtu, wielkości. Dekoracja tortu powinna pasować do całej oprawy weselnej, tort już samym swoim wyglądem powinien zachwycić gości.

Kiedy serwujemy tort weselny?

Według polskiej tradycji tort podawany jest o północy przy tradycyjnych oczepinach. Jednak coraz częściej spotkać się możemy z sytuacją gdy tort podawany jest niedługo po pierwszym ciepłym posiłku jako deser. I jest to dobre rozwiązanie, gdyż mamy pewność, że każdy skosztuje kawałek tortu.
Pamiętajmy też, o odpowiedniej oprawie towarzyszącej podaniu tortu. Wcześniej ustalmy godzinę jego podania z obsługą wesela oraz z orkiestrą (jeżeli chcemy, aby zagrali konkretny utwór i zapowiedzieli wjazd ciasta).

Możesz również polubić

Dodaj komentarz