Biżuteria ślubna, a dekolt w sukni ślubnej

Aby biżuteria ładnie zgrała się z naszą suknią ślubną, była dopełnieniem i pięknym jej uzupełnieniem, należy zwrócić uwagę na dekolt wybranej przez nas sukni. Nie do każdego dekoltu pasuje każdy naszyjnik, czasami warto z niego zrezygnować, a zastąpić np. kompletem kolczyków z bransoletką. Dekolt bez wątpienia jest nieodłącznym atrybutem kobiecości, a w sukniach ślubnych spotykamy kilka kształtów.

Dekolt prosty (klasyczny) w sukni ślubnejDekolt prosty (klasyczny) w sukni ślubnejDekolt prosty
 – jest to tzw. dekolt klasyczny, często spotykany w sukniach ślubnych. Występuje w gorsetach lub sukniach szytych na bazie gorsetu. Ten dekolt pozwala na dużą dowolność przy wyborze biżuterii ślubnej. Sprawdzą się tu zarówno naszyjniki okrągłe, łańcuszki z wisiorkiem, krótkie, długie, proste, lub w kształcie litery V czy Y, obroże, kolie. Można również do niego dopasować cięższą biżuterię, lub np. same kolczyki, długie, sięgające ramion, lub duże, takie aby mocno rzucały się w oczy, wówczas można zrezygnować z naszyjnika, a właściwie powinno się. Jeżeli kolczyki będą większe ale krótsze, naszyjnik wybieramy delikatny. 


Dekolt w kształcie serca – najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będą naszyjniki w kształcie V lub Y. Jeżeli dekolt jest bogato zdobiony, warto zrezygnować z naszyjnika ślubnego na rzecz kolczyków (mogą być mniejsze delikatniejsze, lub większe) i bransoletki, a jeśli koniecznie chcemy naszyjnik, niech będzie niewielkim wisiorkiem na łańcuszku. 

Dekolt V – zawsze będzie do niego pasować naszyjnik ślubny układający się po linii dekoltu. Najlepiej sprawdzi się naszyjnik V lub Y, albo wisiorek sam w sobie na łańcuszku. Zwracamy uwagę na ramiączka, bo same w sobie mogą być ozdobą sukni. Jeśli są bogato zdobione, wówczas możemy zrezygnować z naszyjnika na rzecz bransoletki i kolczyków. Do tego dekoltu będą również pasować naszyjniki okrągłe. 
Dekolt zabudowany – zrezygnujmy całkowicie z naszyjników czy łańcuszków. Ta opcja zdecydowanie wymaga doboru kompletu: kolczyki ślubne + bransoletka ślubna. Jedno i drugie może być efektowne i bogate, lub też połączenie subtelnych kolczyków i bogatej bransoletki. Jeżeli będzie to prosta suknia ślubna ze stójką bez zdobień, można w takim przypadku dobrać podwójny sznur pereł lub kryształów i dopasować do tego bransoletkę.


Dekolt kwadratowy lub łódka – przy tej opcji zdecydowanie nie poszalejemy. Do wyboru mamy najbezpieczniejszy naszyjnik z wisiorkiem + kolczyki, lub bransoletka + kolczyki dowolnej długości, bez naszyjnika. Możemy również wybrać naszyjnik – sztywną obrożę ślubną np. z delikatnym wisiorkiem, albo bez. 
Dekolt „z szelką” na szyi (nazywany również dekoltem amerykańskim) – tak jak w przypadku dekoltu V, ramiączka w tej sukni mogą być ozdobą samą w sobie, wówczas naszyjnik ślubny może okazać się zbędny. Ewentualnie możemy dobrać tu bardzo delikatny naszyjnik lub łańcuszek z delikatną zawieszką. Bardzo ładnym uzupełnieniem będzie bogata bransoletka i kolczyki

Do kreacji bardziej odważnych, takich, które będą miały głęboki dekolt z tyłu – głębszy niż z przodu, bardzo ładnym uzupełnieniem będzie naszyjnik który będzie „kładł” się na linii pleców. (ok. 25 cm łańcuszka np. z ozdobą na końcu).


Możesz również polubić

Jeden komentarz

  1. Ania

    JA na swoim ślubie miałam zabudowany dekolt, więc w ogóle nie miałam naszyjnika. Postawiłam na kolczyki i bransoletkę 🙂

Dodaj komentarz