Ach co to był za ślub!!! A po nim czas tylko dla dwojga, czyli wymarzona podróż poślubna


Wszystko jest już zaplanowane i zorganizowane: suknia ślubna, zaproszenia,  tort, kwiaty, zespół muzyków. Nareszcie nadszedł czas by się zrelaksować i wybrać najpiękniejsze miejsce na podróż poślubną . I tu pojawiają się pytania młodej pary:
Gdzie jest to najpiękniejsze miejsce? Czy wybrać tradycyjne miasto miłości jak Paryż ?
A może lepiej zdecydować się na któreś, z egzotycznych zakątków jak Bali? W których, miejscach są specjalne oferty dla nowożeńców ? Coraz częściej też pojawiają się pomysły na śluby połączone z podróżą poślubną. Można zorganizować niezapomniany ślub np. na Hawajskiej plaży. Piękne widoki oraz pogoda gwarantowana podczas ceremonii ślubnej. Dodatkowo jest to niecodzienna okazja do zrobienie zdjęć ślubnych w wyjątkowym plenerze.
Przyjrzyjmy się kilkoro ciekawym propozycjom na podróż poślubną, zarówno tym egzotycznym jak i europejskim krainom.

Na pierwszy ogień proponuje miasto gdzie rozegrała się najsłynniejsza historia miłosna wszechczasów, Werona. W takim miejscu jak to na pewno nie zabraknie atrakcji dla zakochanych nowożeńców. Werona jest największym miastem lądowym regionu Veneto (Wenecji Euganejskiej). Leży w północno-wschodnich Włoszech. Miasto jest wyjątkowo urokliwe i zróżnicowane architektonicznie. Nie ma wątpliwości, że spacer, po romantycznych uliczkach nad rzeką Adygą będzie należeć do niezapomnianych. Wnukom też będzie co opowiadać bowiem w mieście znajduje się wiele wyjątkowych zabytków z okresu antyku, renesansu i baroku. Między innymi: antyczna arena leżąca przy Piazza Bra, bazylika San Zeno,  Piazza delle Erbe, pozostałość dawnego forum rzymskiego, obronny  zamek Ponte Scaligero. Turyści odwiedzają Weronę głównie by zobaczyć słynny dom Romea i Juli i słynny balkon. Polecam zwłaszcza fanom Szekspira.
Pozostańmy jeszcze w południowej Europie. Bowiem kolejne proponowane miasto na spędzenie najważniejszej podróży w życiu jest „ Białe miasto”( jak suknia ślubna ) czyli stolica Portugalii Lizbona. W mieście tym znajdzie wiele dla siebie do zwiedzania, zarówno miłośnik sztuki jak i naturalnych pięknych krajobrazów. Do pozycji obowiązkowych dla odwiedzających Lizbonę są takie miejsca jak: słynna Katedra Se, Kościół NMP w Belem obok Klasztoru Hieronimitów, Kościół św. Dominika. Ten kto marzy o tym, żeby poopalać się w południowym słońcu lub pospacerować z ukochaną osobą w świetle księżyca po urokliwej plaży nie może znaleźć lepszego miejsca od Lizbony, bowiem miasto to jest jednym z niewielu położonych w Europie, które jest otoczone przez plaże.
 

Dodatkowo uważane są za najpiękniejsze plaże w całej Portugalii i Europie. Lizbona charakteryzuje się wyjątkową atmosferą dzięki swojej architekturze, oryginalnej kulturze, ale także licznym atrakcjom turystycznym i artystycznym . W tym mieście na pewno nie będzie nudno.
Kolejną propozycją zaliczającą się do  trendów podróży poślubnych są bardzo interesujące wycieczki objazdowe do ciepłych krajów. W ramach jednej podróży odwiedzimy np. Kubę, Jamajkę i Wielki Kajman. Biura podróży starają by składane przez nich oferty były jak najbardziej atrakcyjne. Proponują szereg wycieczek, gdzie każdego dnia możemy zwiedzić niezwykłe miejsca wpisane między innymi w listę UNESCO i bliżej poznać egzotyczne kultury. Na pewno będziemy mieć więcej barwnych wspomnień korzystając z takiej propozycji niż, gdybyśmy jedynie leżakowali przed hotelowym basenem. Dodatkowo korzystając z propozycji biura podróży nie musimy się o nic martwić. Zapewnione są wycieczki, eleganckie hotele, przewodnik dodatkowe atrakcje oraz transport. Wszystko jest szczegółowo opisane w każdej z proponowanych ofert.
Nie możemy zapomnieć również o naszych pięknych polskich miastach i krainach.
Gdzie jest bardziej urokliwie niż na bieszczadzkich szlakach ?  Czy nie jest cudownie zjeść kolacje z ukochaną osobą w góralskiej chatce przy kominku?
Jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce jest Kraina Wielkich Jezior czyli Mazury. Mazurskie jeziora i krajobrazy były predysponowane do 7 cudów świata. Dodatkowym atutem tego regionu jest bogata oferta ekskluzywnych  salonów SPA i Welness.   
Wyjątkowym miejscem na mapie Polski jest też oczywiście miasto Zakopane które, o każdej, porze roku zachwyca swoimi krajobrazami i proponuje wiele atrakcji turystycznych i artystycznych. Zakopane szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom sportów górskich.
Mam nadzieję, że artykuł zainspirował Was do poznania bliżej proponowanych miejsc.
W każdym, z nich możemy spędzić niezapomniany miesiąc miodowy, który pozostanie nam w pamięci na długie lata. 
Autor:
Katarzyna Sowa


Możesz również polubić

Jeden komentarz

  1. Unknown

    http://www.winietkowo.blogspot.com

Dodaj komentarz