Zabawy weselne

Zabawy weselne – 5 złotych zasad

Obowiązkowym punktem każdego wesela jest organizacja zabaw weselnych. Aby goście byli zadowoleni i dobrze się bawili (nigdy nikogo do niczego nie wolno zmuszać!) wcześniej należy uzgodnić z prowadzącym zabawy (wodzirejem, DJ-em lub z orkiestrą), jakie skecze, tańce, konkursy zostaną przeprowadzone. Są zasady, których bezwarunkowo powinniśmy przestrzegać.

5 złotych zasad organizacji zabaw weselnych:

 1. U jak umiar – powinniśmy zachować zdrowy rozsądek w ilości zorganizowanych zabaw (najczęściej 2 zabawy integracyjne na początku wesela i 2-3 zabawy w czasie oczepin).
 2. O jak oryginalność – zabawy nie powinny być powszechnie wszystkim znane i oklepane – wyszukajmy takich zabaw, przy których goście będą zrywać boki a nie nudzić się jak mopsy.
 3. Ch jak chęć do zabawy – do uczestnictwa w zabawie nie wolno nam nikogo zmuszać, a przede wszystkim nie wolno nam zmuszać gości do picia dużej ilości alkoholu w trakcie zabawy.
 4. Z jak zasady – zasady zabawy powinny być szczegółowo wyjaśnione na początku przez przeprowadzającego zabawę, powinny być jasne i zrozumiale dla uczestników.
 5. D jak dobry smak i gust – unikajmy zabaw, które wywołują nie tylko wśród uczestników, ale
  i wszystkich gości zażenowanie, wstyd, niesmak.  Są to zabawy często (nie)śmieszne, głupie, z podtekstami…
   

Jeden komentarz

 • Anonimowy

  dawno temu natknolem sie na 10 zasad wyboru zabawy weselnej na stronie slubomania.pl Oni wiedza jak to napisac poniewaz jest tam 75 zabaw czyli maja doswiadczenie
  pozdrawiam i polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.