środa, 19 marca 2014

Ciasto dla gości weselnych według tradycji


Ja wiem, że teraz dawanie gościom drobnych upominków w ramach podziękowania za przybycie jest bardzo modne. Słodkie migdały, aniołki z masy solnej, słoiczki z miodem, wszystkie te prezenciki są miłe dla oka i na pewno ucieszą każdego gościa no ale.... Właśnie jakie ale? Kiedyś pisałam już o wręczaniu gościom ciasta weselnego i pod postem pojawił się komentarz, że dawanie pudełka z ciastem jest już przestarzałym zwyczajem i teraz co innego jest modne. Ale czy na pewno? Rozmawiałam ostatnio ze znajomą, której siostra wychodzi za mąż. Oczywiście przygotowania ślubne spędzają im sen z powiek. Gdy zapytałam, czym obdarują gości w ramach podziękowania, znajoma szeroko otworzyła oczy i powiedziała: No jak to czym? Ciastem oczywiście. Taka jest tradycja i żadne migdały mnie nie przekonają. A już na pewno nie przekonają naszych gości :) Zresztą ciasto weselne najlepiej smakuje na drugi dzień i goście z przyjemnością zjedzą kawałek  z ofiarowanego pudełka. I wiecie co? Ja też tak myślę. Dlatego namawiam Was na to rozwiązanie. Aby Was bardziej zachęcić przygotowałam etykietki, które same możecie wydrukować i nakleić na pudełka z ciastem :)

Etykietki do pobrania tutaj: KLIK

4 komentarze:

 1. Są słodkie :) ja też uważam, ze nie ma to jak ciasto. W sumie nigdy nie byłam na weselu gdzie dawano by coś innego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Prawda jest taka, że na weselu jest tyle jedzenia, że rzadko kto.sięga po ciasto i próbuje je dopiero na drugi dzień do kawy w domu. Jeszcze wpadnie sąsiadka na zwiady jak było na weselu i dobrze jest ją poczestowac ciastem:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jestem za migdałami i piernikami i one będą.
  Wiem jednak, że ciasta po weselu zostanie cała masa (tym bardziej, że nie będzie poprawin) i szkoda, aby się zmarnowało. Myślę więc, że i coś gościom jednak damy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super! na pewno skorzystam z którejś wersji.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Bajkowe chwile blog ślubny poradnik , Blogger